urunlerimiz paten aksesuarlari - Paten Aksesuarı

Buz Pateni Aksesuarları

Buz pisti sahalarında kayak yapan kişilerin güvenle vakit geçirmelerini sağlamak ve olası düşme anında yaralanmaların önüne geçebilmek için paten aksesuarları kullanılması gereklidir. Buz pisti işletmeninin sahasını faaliyete geçirmeden önce tüm buz pisti ekipmanlarını ve aksesuarlarını temin etmesi gereklidir. Buz pisti sistemlerinde olması gereken ekipmanlar; paten kaskları, paten içliği, paten klipsleri, paten bileme taşları ve paten koruma setleridir.

Paten Kaskları

Paten kaskları kayak yapmadan öncesinde kesinlikle takılması gereken aksesuardır. Paten kaskları buz pistinde kayak yapan kişilerin olası düşme anında başını koruyarak can güvenliğini sağlamaktadır. Paten kaskları carbon veya plastik malzemelerden üretilmektedir. Kafa büyüklüğünüze uygun olan paten kaskını takarak kayak yapmanız sağlığınız için önemlidir.

Paten İçliği

Patenler sürekli kullanımdan dolayı deforme olabilir ve artık kötü bir görüntüye sahip olabilir. Patenlerinizi bu kötü görüntüden kurtarmak için paten içliğini değiştirebilirsiniz. Patenin iç patik kısımlarını değiştirerek patenlerinizi ilk gün ki haline getirerek müşterilerinize sunabilirsiniz.

Paten Klipsleri

Paten klipsleri dikkatli kullanılmadığı zaman kopar veya bozulur. Buz pisti tesislerinde patenlerde sürekli olarak kullanıldığından dolayı klipsler deforme olur ve bozulur. Bu nedenle buz pisti işletmenin yedek klips bulundurması gereklidir. Kırılan veya bozulan klips yerine hemen yenisini takarak müşterilerinizin rahat bir şekilde kayak yapmasını sağlayabilirsiniz.

Paten Bileme Taşları ve Aksesuarları

Paten bileme taşları kullanılan patenin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Artistik buz pateni, rental paten veya buz hokeyi paten çeşitlerine göre paten bileme taşı kullanılmaktadır. Paten bileme taşlarında genellikle kumlu taşlar kullanılmaktadır. Paten bileme makinanıza uygun olarak paten bileme taşı almanız gerektiğini belirtelim. Bir paten bileme taşıyla ortalama 50 çift paten bilemesi yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz paten bıçaklarının kalitesi taşın deforme olmasını etkilemektedir.

Paten Koruma Setleri

Paten kayarken her hangi bir düşmelere karşı paten koruma setleriyle önlem alınması gereklidir. Buz pisti işletmeciliği yapan kişilerin müşterilerine paten koruma setlerini temin etmesi ve güvenli bir kayak keyfi sunması gereklidir. Paten koruma setleri içerisinde dizlik, dirseklik ve bileklik bulunmaktadır. Paten koruma setlerini kullanarak oluşabilecek hasarları en aza indirgeyebilirsiniz. Buz pisti tesislerinde paten koruma setlerinin olması zorunludur.

detayli bilgi icin iletisime gecin - Paten Aksesuarı