Buz Pisti Bariyer Sistemleri

buz pisti bariyer sistemleri 1 - Buz Pisti Bariyer Sistemleri

Buz Pisti Bord Sistemleri

Buz pisti bariyer sistemleri, buz pisti çevresine uygulanan farklı hammaddeler kullanılarak üretilen koruyucu malzemedir. Buz pisti sahasının çevresinden etkilenmesini engelleyerek buz pistinde kayak yapan kişileri ve buz pisti sahasını seyreden kişilerin zarar görmesini engeller. Buz pisti bariyer sistemlerinin aşınmalara ve darbelere karşı dayanıklı olması birincil olarak dikkat edilmesi gereken noktadır. Buz pisti bariyer sistemleri üretimlerinde genellikle PE 500 – polietilen plastik malzeme kullanılır. PE 500 malzemesinin yanı sıra çelik bariyer sistemleri de imal edilmektedir. Bariyer sistemleri ve bord sistemleri doğal buz pisti, sentetik buz pisti ve olimpik buz pisti sahalarında yapılması gereklidir. Buz pistinde kayak yapanların ve çevresinde bulunan seyircilerin zarar görmemesi adına buz pisti korkulukları buz pisti imalatı sırasında yapılmalıdır. Bariyer sistemlerinin alt kısımları aşınmaya ve darbelere karşı dayanıklıyken üst kısımlarında kullanılan cam malzemeler ise kırılmaya karşı dayanıklıdır.

Buz hokeyi müsabakaları yapılacak olan buz pisti sahalarının Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu kurallarına uygun olarak imalatı yapılmalıdır. Buz Hokeyi Federasyon kurulunun belirlemiş olduğu standartlara uygun malzemeler kullanılarak bariyer sistemleri yapımı gerçekleşmelidir. Aksi takdirde buz pisti sahasında yapılan maçlar geçersiz sayılacaktır. Buz hokeyi maçları sert ve hızlı ilerlediğinden sporcular bariyerlere hızla çarpabilir. Buz pisti korkuluklarının hızla gelen bu darbelere karşı dayanıklı olması için kaliteli malzemeler üretilmesi gereklidir. Bariyerlerin alt kısımlarında kullanılan sarı renkteki darbelikler hızla gelen darbenin şiddetini azaltmaktadır. Uluslararası standartlara uygun buz pisti bord sistemlerinde 15 mm kalınlığı 20 cm yüksekliği bulunan tekmelikler bulunmaktadır.

Buz Pisti Korkulukları

Sentetik buz pisti sistemleri demonte olarak imal edilebilir. İstenildiği zaman sökülerek başka bir konuma uygulanabilen sentetik buz pisti sahalarında kullanılan bariyer sistemlerinin de demonte olması gereklidir. Buz pisti çevresine demonte olarak uygulanan buz pisti bariyer sistemlerini zeminden sökerek dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
Buz pisti sistemlerinde kullanmanız gereken bariyer sistemleri ve bord sistemlerini Buzlu Spor güvencesiyle yapımını gerçekleştirin. Buzlu Spor ile iletişime geçerek bariyer sistemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

detayli bilgi al - Buz Pisti Bariyer Sistemleri