Buz Pisti Açmak Ne Kadar Maliyetli?

buz pisti acmak ne kadar maliyetli  - Buz Pisti Açmak Ne Kadar Maliyetli?

Buz Pisti Açmak Ne Kadar Maliyetli?

by buzluspor |6 Nisan 2018 | Blogs

 

Buz pisti işletmek son zamanların popüler girişimcilik hamlelerinden birisidir. Buz pisti işletmeciliğini yapmadan önce bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Buz pistini açtığınız yer müşteri çekebilecek mi? Buz pisti açmanın maliyeti nedir? Buz pisti yapan firmaları seçerken nelere dikkat etmeli? Gibi birçok soruyu buz pisti işletmeciliğine başlamadan önce kendinize sormalı ve adım adım ilerlemelisiniz. Tüm adımları gözden geçirip buz pistini yaptırmaya başlarsanız emin adımlarla daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Öncelikle Buz Pisti Yapacağınız Mekâna Karar Vermelisiniz

Buz pistine yaptığınız yatırımların getirisinin hızlı olmasını istiyorsanız insanların yoğunlukla bulunduğu eğlence mekânlarını tercih etmelisiniz. Hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin ulaşımı kolay olan ve küçük kaçamakların yapılabileceği mekânların olması müşteri potansiyelinizi arttıracaktır. Buz pisti açmak için ilk akla gelen her zaman alışveriş merkezleri olmuştur ancak bunun yanı sıra çocuk oyun parkları, kent meydanları, eğitim kurumları yakınlarında ve toplu konutların yer aldığı arazilerde buz pisti yapılarak işletilebilir. Size en uygun buz pisti sahasını belirledikten sonra diğer noktalara değinebiliriz.

Hangi buz pistini tercih etmelisiniz?

Buz pisti yapımı için sizlere iki alternatif seçenek sunulmaktadır. Bunlar sentetik buz pisti ve doğal buz pisti sistemleridir. Doğal buz pisti işletmeciyi maliyet noktasında zorlamaktadır. Çünkü doğal buz piştilerinde gerçek buzların soğutulması için ekstra olarak chiller soğutma grupları kurulmalı ve düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir. Ancak doğal buz pisti gerçek buz pateni keyfini yaşattığı için müşteri potansiyelinizi arttırabileceğini de belirtelim. Gelelim sentetik buz pisti sahasına, yapımı sırasında ‘Ez-Glide 350’  markasına ait buz pisti panelleri kullanılmaktadır. Buz pisti panelleri kısa sürede saha zeminine uygulanarak buz pistinizi kullanıma hazır hale getirir. Maliyet ve yapım bakımından işletmeciye ciddi fayda sağlamaktadır.

Buz Pisti Ekipmanları

Buz pistinin yapımından sonra çevre düzenlemesinin yapılması gereklidir. Buz pisti sahasının çevresine buz pisti bariyerleri yapılarak güvenlik sağlanmaktadır. Buz pateni pistinde kayak yapak kişileri izleyenler ve sıra bekleyen kişiler için buz pisti yakınına bekleme alanları yapmanız gereklidir. Müşterileriniz kayak yapmaya geldiği zaman yanında buz patenlerini taşımayacağı için işletmenizde her ayak numarasına uygun buz pateni ve koruma ekipmanları (Kask, dizlik, dirseklik vb.) olması gereklidir.

Buz pisti açmanızda sizlere destek olacak Buzlu Spor buz pisti sahası yapımı ve buz pisti ekipmanlarını sizlere temin etmektedir. Buz sahası açmak için aklınıza takılan soruları ve buz pisti maliyetini öğrenmek için 0(535) 783 70 70 bizleri arayabilirsiniz.  

Share this post:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir